OHLÁŠENÍ VELIKONOC A POHYBLIVÝCH SVÁTKŮ

v roce 2018

Milovaní bratři a sestry, oznamujeme vám, že tak jako nám Boží milosrdenství dopřálo radovat se ze slavnosti Narození Páně, budeme se radovat také ze Vzkříšení našeho Spasitele.

Na den  14. února připadne letos Popeleční středa a začátek posvátné doby postní.

Dne 1. dubna budeme s radostí slavit Zmrtvýchvstání našeho Pána Ježíše Krista,

dne 10. května bude slavnost jeho Nanebevstoupení,

dne 20. května slavnost Seslání Ducha Svatého,

dne 3. června slavnost Těla a krve Páně a

dne 2. prosince první neděle adventní, očekávání příchodu našeho Pána Ježíše Krista.

Jemu buď čest a sláva na věky věků. Amen.

Od 1. února je povolena veřejná sbírka na opravu věže farního kostela ve Veselí nad Lužnicí. Přispívat je možné na dárcovské konto číslo: 5210708309/0800.  Na požádání je také možné vystavit potvrzení o daru.

Sbírka na energie ve Veselí nad Lužnicí se bude konat:

18. února

18. března

22. dubna

Sbírka "Svatopetrský haléř" se uskuteční 25. února.

V úterý 27. února proběhne setkání kněží táborského vikariátu. V 9:00 v Drahově bude sloužit mši svatou otec biskup Vlastimil.

V sobotu 3. března se bude konat společná křížová cesta veselské a soběslavské mládeže. V sobotu 10. března se bude konat farní pouť s křížovou cestou na horu Kalvárii u Miličína.

Křížová cesta v přírodě

V neděli 4. března bude ve Veselí nad Lužnicí rytmická mše svatá.

V pátek 9. března bude NOC PRO PÁNA. Po mši svaté bude adorce cca. do 21. hodiny a bude možné přistoupit ke svátosti smíření.

Bohoslovci zvou mladé muže na duchovní víkend v semináři. 9. - 11. března. Více na: TAMMÍM

Zpovědní den ve Veselí nad Lužnicí proběhne v neděli 25. března. Přijede více zpovědníků. Začátek v 15:30.

Pouť ve Zlukově bude v neděli 13. května.

V pondělí 14. května se bude konat dětská vikariátní pouť v Opařanech.

V sobotu 9. června se bude konat Diecézní pouť v Sušici.

V neděli 17. června přistoupí děti k prvnímu svatému přijímání.

Ve čtvrtek 28. června se bude ve Veselí nad Lužnicí konat Kněžský den. Mše svatá začne v 9:30. Při této příležitosti bude pan biskup Pavel slavit své narozeniny.

Drahovská pouť připadá letos na neděli 1. července.

Pouť u sv. Antonína v Hamru budeme slavit v neděli 5. srpna.

Společné udělování svátosti nemocných proběhne ve Veselí nad Lužnicí při mši svaté v neděli 19. srpna.

Požehnání aktovek se uskuteční 2. září.

Hlavní pouť ve Veselí nad Lužnicí budeme slavit v neděli 16. září.

Pouť sv. Václava budeme v Dráchově slavit 30. září.

V pondělí

12. března 2018