Jdi na obsah Jdi na menu
 

Hudba ve farnosti

img_6412.jpgChrámový sbor z Veselí nad Lužnicí byl založen v únoru 1999 při veselské farnosti. V současné době má přes 30 aktivních členů. Na repertoáru má více než 150 skladeb - pět mší, církevní i světské písně českých i cizích autorů slavné minulosti i naší přítomnosti. Dále interpretuje spirituály, české i zahraniční lidové písně. Za 15 let svého trvání připravil svým posluchačům 221 vystoupení.

Pěvecký smíšený sbor vystupuje při slavnostních liturgických obřadech a na koncertech. Své umění představuje nejen ve svém domově, ale i na jiných místech, jako je Praha, České Budějovice, Jindřichův Hradec, Vyšší Brod či Soběslav. Své město Veselí nad Lužnicí reprezentoval i na přátelských setkáních v Rakousku.

Jeho vedoucí a dirigentkou je Eva Vachová, druhým sbormistrem a též autorem mnoha skladeb věnovaných sboru je Tomáš Vránek. Na varhany, klavír či klávesy sbor doprovází Jiří Emmer.

 Fotogalerie.