Jdi na obsah Jdi na menu
 

Velikonoce

7. 3. 2014

Před několika lety došlo v naší farnosti k obnovení již zapomenuté tradice a sice koledování v blatských krojích. Každoročně teď mladí lidé a děti z naší farnosti na velikonoční pondělí vycházejí do ulic města a okolních vsí, aby předávali lidem radost ze zmrtvýchvstání Ježíše Krista.
    Naše Velikonoce ale nesou ještě jedno neméně důležité poselství, kterým je finanční podpora indických dětí v rámci projektu "Adopce na dálku", na něž jde větší část získaných peněz. V současné době máme adoptovány dvě dívky z indické vesnice Shimoga. První se jmenuje Stella Mary a je jí 8 let. Její o dva roky mladší sestra se jmenuje Pramila Mary. Díky pomoci všech dárců a naší mládeže mohou tyto dvě dívky navštěvovat každý den školu (Tamil School).
    V současné době jsme schopni pomoci "pouze" těmto dvěma dívkám. Na "adoptivní rodiče" však čekají i další. Pomoci dalším dětem je výzva pro každého z nás. V případě, že Vás zaujal projekt "Adopce na dálku", a chcete i Vy pomoci, navštivte internetové stránky ARCIDIECÉZNÍ CHARITY PRAHA www.charita-adopce.cz