Jdi na obsah Jdi na menu
 

Oprava kostela svatého Floriána 2000

9. 4. 2001

florian2.jpgV pondělí 13. listopadu 2000 v 16.30 hod se konalo za přítomnosti českobudějovického biskupa Mons. Antonína Lišky a starosty města Veselí nad Lužnicí Petra Hynka slavnostní otevření kostela sv. Floriána po generální opravě.
    Od poslední generální opravy uplynulo téměř 40 let a proto bylo skutečně na místě přistoupit k renovaci této krásné dominanty malého náměstí. Oprava byla započata 1. června letošního roku a trvala do 8. listopadu. Celkové náklady na opravu si vyžádaly 1 504 541 Kč.
    Nejprve bylo odstraněno staré oplechování věže a nahrazeno novým měděným plechem včetně pozlacení kříže. Byly vyměněny nevyhovující dřevěné prvky stávajícího krovu, odstraněno staré laťování a položena nová střešní krytina, včetně instalace nových měděných okapů. Na kostele byly vyměněny všechny stávající dřevěné prvky tzn. žaluzie, okna a dveře. Na věži byly instalovány nové el. věžní hodiny a zprovozněno el. zvonění. Dále byly odstraněny staré omítky a nahrazeny novými sanačními omítkami a poté byl celý kostel opatřen novým fasádním nátěrem. Kolem celého kostela bylo provedeno odvodnění a terénní zahradní úpravy. Vnější opravy na kostele provedla veselská firma.
    Při opravě interiéru kostela se provedlo odstranění starých vyžilých omítek. Byla provedena nová el. instalace a zabezpečovací zařízení. Vnitřní zdivo bylo opatřeno novými sanačními omítkami a poté byl celý interiér kostela vymalován.

Fotogalerie.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Kostel sv. Floriána